Technal 3 Point Rollerbolt Multipoint Gearbox – Key Wind
5 products sold in last 9 hours
Selling fast! Over 5 people have in their cart
24 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
This key wind Technal multipoint centre section features a roller bolt and deadbolt and is available in a 24mm backset.
| Backset | 24mm |
|---|---|
| centres-pz | 92mm |
| Width | 41mm |
| height | 240mm |
| main-gearbox | rollerbolt-and-deadbolt |
| Operation | Key Wind |
| spindle | single-8mm |
| Type | Gearbox |
| Handing | not-handed |
| cylinder-type | euro |
| genuine-copy | genuine |
| Brand | technal |





















Reviews
There are no reviews yet.