Imperial G7000 Euro Mortice Sashlock
4 products sold in last 16 hours
Selling fast! Over 14 people have in their cart
22 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Imperial G7000 Euro Sashlock Case
| Backset | 82mm |
|---|---|
| case-height | 108mm |
| Case Width | 4 inch / 101mm |
| centres | 57mm |
| escutcheon-screw-centres | 20mm-38mm |
| faceplate-width | 25mm |
| Faceplate Length | 152mm |
| finish | Satin Chrome |
| Packaging | Boxed |
| Type | Mortice Sashlock |
| Brand | imperial-locks |






















Reviews
There are no reviews yet.