Master Pro Series Hi-Security 60mm Padlock – Long Shackle
15 products sold in last 11 hours
Selling fast! 1 person has in their cart
25 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Heavy duty industrial or commercial padlocks featuring 6 pin mechanisms and weather protection
| Keyed Alike/Differ | Keyed To Differ |
|---|---|
| shackle-type | long |
| Body Width | 61mm |
| overall-height | 127mm |
| body-thickness | 30mm |
| clearance-width | 23mm |
| clearance-height | 60mm |
| shackle-thickness | 10mm |
| Packaging | Boxed |
| Brand | master-lock |














Reviews
There are no reviews yet.