Nemef 4923 Latch 3 Hookbolts Keywind Multipoint Door Lock
15 products sold in last 15 hours
Selling fast! Over 6 people have in their cart
21 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
This keywind Nemef multipoint is available in a 55mm backset with a rounded 24mm faceplate.
| discontinued | no |
|---|---|
| Backset | 55mm |
| centres-pz | 72mm |
| Faceplate | flat-24mm-round-ends |
| Spindle Size | 8mm |
| hooks | 3 |
| Operation | Key Wind |
| spindle | single-8mm |
| Handing | not-handed |
| Distance Between Outer Locking Points | 1450mm |
| height | 200mm |
| Brand | nemef |























Reviews
There are no reviews yet.