Tri Circle 20mm Open Shackle Brass Padlock
4 products sold in last 5 hours
Selling fast! Over 12 people have in their cart
30 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
An economically priced small padlock with steel shackle from the premier contract padlock manufacturer. ideal for use on suitcase zips and smaller applications.
| Keyed Alike/Differ | Keyed To Differ |
|---|---|
| shackle-type | open |
| Body Width | 20mm |
| overall-height | 35mm |
| body-thickness | 6mm |
| clearance-width | 10mm |
| clearance-height | 10mm |
| shackle-thickness | 3mm |
| Packaging | Boxed |
| Brand | tri-circle |















Reviews
There are no reviews yet.